צלקות וכוויות

השתלת שיער באיזורי כוויות וצלקות

צלקות אינן ניתנות להסרה מוחלטת בשום שיטה, ואמנם הוכח כי בעזרת השתלת שיער בשיטת ה-FUE ניתן לכסות את האזור המצולק באופן מסוים ע"י העברת זקיקים אליו. בתחילה יבדק מצב העור ומחזור הדם באזור, ולאחר מכן יקבעו אחוזי ההצלחה המשוערים.

הסרת צלקות כוויות ופצעים, הנמצאות בראש, בגבה, בשפם ובזקן עלולות להשפיע על מראה האדם, באמצעות השתלת שיער, ניתן יהיה להחזיר את הביטחון העצמי ולא למשוך תשומת לב ועניין סביב הצלקוח הגלויות.

כיצד מתבצעת השתלה לצלקות פצע וכוויות?

בדומה להשתלת שיער בשיטת ה-FUE, זקיקי שיער בריאים מועברים לאזור המצולק. דבר אחד שיש לשים לב כאן הוא הצורך להשתמש בטיפול התחדשות כמו תאי גזע, PRP או הזרקת שיער אורגני על מנת "להחיות" את האזור.

אך השתלת שיער על צלקת נעשית באופן שונה מהשתלת שיער אופיינית, מכיוון שהעור והרקמות של הצלקת שונים מעור ורקמות רגילות.

איך עובדות השתלות שיער על צלקות ולמה לצפות מהשתלות שיער על רקמת צלקת

מכיוון שאין זקיקי שיער בצלקת השיער באופן טבעי לא צומח ברקמת הצלקת.

במצב רגיל, כלי דם מתחת לזקיקים מסייעים להם לצמוח ולהתחדש. אך כאשר נוצרת צלקת על עור פגום, זקיקי השיער אינם צומחים חזרה. הסיבה לכך היא שצלקות עשויות מרקמה סיבית עבה הנקראת קולגן הנוצרת כדי להגן על העור שמתחת. זה שונה מעור רגיל, כך שרקמת הצלקת לא יכולה לקבל השתלת שיער אופיינית שבה מחדירים שיער לזקיקים הקיימים.

על מנת להשתיל שיער על צלקת, על המנתח לשתול שערות שנמצאות עדיין בזקיקיהם בצלקת. זה מאפשר לשיער להתחיל להשתרש ולצמוח שוב ברגע שהם יוצרים קשר עם כלי הדם הקיים.

השתלות שיער ברקמת צלקת דורשות גם טיפול שוטף וצמוד כדי לוודא שהן מושתלות בהצלחה. יתכן שתזדקק למספר פרוצדורות בגלל חוסר זרימת הדם הראשוני לאזור.

לעתים קרובות רקמת הצלקת מעובה או מורמת. רופא עשוי להמליץ ​​על הזרקת קורטיקוסטרואידים לאזור סביב הצלקת שלך כדי לשטח את משטח הצלקת ולהפוך את האזור למראה טבעי יותר.

איך זה מתבצע?

הביצוע הוא בשיטת  ה- FUE. המנתח מגלח אזור על הראש שלך או ליד הצלקת שלך.

הוא שולף קבוצת זקיקים מהעור ומשאיר אחריהם סימנים זעירים הנראים לעין.

המנתח יוצר פתחים ברקמת הצלקת שלך ומכניס את הזקיקים לפתחים.

חובשים את רקמת הצלקת בכותנה וגזה. לאחר שהאזור החל להחלים לאחר הניתוח יסירו את התחבושות. לעיתים תחוש כאב או אי נוחות באזור ההשתלה או באזור שממנו הוצא שיער. בימים הראשונים לאחר השתלת השיער יתכן ותאלץ להשתמש בכדורים נגד כאב ואנטיביוטיקה לפי מרשם רופא.

זה נורמלי ששערות נושרות מהאזור המושתל?

זה נורמלי אם שערות נושרות מהאזור המושתל. שיער לא יכול גם לצמוח באופן עקבי בקנה אחד עם האזור שמסביב בהתחלה, אז אל תדאג אם זה נראה קצת שונה מהאזור סביב הצלקת שלך.

צמיחת שיער בצלקת?

הזמן שלוקח לשערות לצמוח בצלקת יכול להשתנות והוא אינדיבידואלי. ככלל אחוז ההצלחה של ההשתלה יהיה כ- 80% לעומת 90% בהשתלה רגילה.

השתלת זקן my hair השתלת זקן - my hair
מעוניינים לקבל פרטים נוספים על צלקות וכוויות?
השאירו פרטים ואחד מהמומחים שלנו להשתלות שיער יחזור אליכם בהקדם לייעוץ והכוונה ראשונית ללא עלות

גלריית תמונות

השאירו פרטים ונחזור אליכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם!