השתלת שיער – נשים

בעבר נשים שרצו לעבור תהליך של השתלת שיער נדרשו כמו הגברים לגלח את שיער ראשם לצורך הטיפול.אנו מציעים טיפול חדשני בטכניקה חדשנית הקשורה בעיקר במיומנות של הצוותים הפרא רפואיים המבצעים את ההשתלה באזורי שיער מדוללים של נשים מבלי לבצע גילוח של האזור המושתל.

התקרחות בקרב נשים

התקרחות נשית טיפוסית הינה נדירה יותר.
התקרחות אצל נשים נגרמת ככל הנראה עקב ירידה בריכוז ההורמון הנשי אסטרוגן בדם, בדרך-כלל עם הפסקת הווסת.
הסטטיסטיקה בנשירת שיער והתקרחות שונה אצל נשים ונמוכה יותר. רק 25% מכלל הנשים מתחת לגיל 40 יראו סימנים של התדלדלות שיער והתקרחות והמספרים עולים לאחר גיל 40 ומגיעים ל 50%.

חלק מהסיבות המדע הצליח לנתר וחלק לא.
מדברים על סיבות שקשורות לתזונה, לתופעות לוואי לאחר היריון ולידה, בעיות בריאות המאופיינות יותר אצל נשים כגון – בעיות בבולטת התריס, שימוש ארוך שנים במוצרי שיער לא איכותיים שיכולים ליצור נזק מתמשך לשיער ולשורשי השערות – בעיקר טיפולים כגון החלקות וצבע.
וגם פה כמובן שהגנטיקה לוקחת חלק חשוב בתיאור המציאות של האישה.

אישה שחווה את שיער ראשה הולך ונעלם, חווה קושי אישי מאוד גדול. הצורך האנושי שלנו להיות יפים ואטרקטיביים גם ביחס לעצמנו וגם ביחס לסביבה משפיע על גברים ונשים כאחד. אצל נשים האלטרנטיבה לזנוח את המלחמה ולעשות קרחת כמו שרוב הגברים יכולים להרשות לעצמם ולא להיות חריגים – הינה אופציה שלא תעלה על הדעת, היא מקושרת לאיבוד שיער בשל מחלת הסרטן ונתפסת ברוב החברות המודרניות כמצב אסתטי שאינו מחמיא לנשים. כאב ההתמודדות של אישה מקריחה הוא עצום.

למה נשים מקריחות?

התקרחות נשית בדומה להתקרחות הגברית היא בעיקר גנטיקה והורמונים.
בגוף הנשי במצב רגיל ונורמאלי מצוי הורמון גברי – הטסטוסטרון. הורמון זה עובר שינויים טבעיים בגוף שלנו והופך לאנדרוגן בשם דיהו-טסטוסטרון (DHT) שזהו הורמון המדכה צמיחה תקינה של שיער.
הרגישות של אישה להורמון הזה – היא זו שעוברת בתורשה.

באישה צעירה יש מספיק הורמונים נוספים כמו אסטרוגן שיודעים להתמודד ולנטרל את תופעות הלוואי של ה DHT. ככל שנשים מתבגרות, כמות ההורמונים כגון הורמון האסטרוגן הולכת ופוחתת בגוף ויש פחות מי שילחם בנזק הנגרם לזקיקי השיער ולפעילות התקינה של גדילת השערות על הראש. מחזורי הצמיחה נפגעים ומתחילה נשירה שהופכת מואצת ובסופה גם יכולה להגיע התקרחות. התקרחות נשית אף פעם לא מלאה כי לנשים תמיד יש בנוסף לזקיקים שנפגעו גם זקיקי שיער שאינם רגישים לנזק ההורמונלי של ה DHT וכן מצליחים לשמור על פעילות תקינה.

לתיאור אובדן השיער אצל נשים קיים סולם אחר המאפיין שלבים שונים בתהליך ההתקרחות – סולם לודוויג לנשירת שיער נשים:

נשים יכולות לסבול מנשירת שיער לאחר לידה, זו נחשבת תופעה שכיחה גם בגלל שינויים הורמונליים קיצוניים של האישה בזמן ההיריון ולאחריו, תזונה שונה וחסרה בזמן ההיריון בגלל קושי לאכול כרגיל, או לאחר טראומה לגוף- לחץ קיצוני, מתח נפשי, דיכאון וחרדה, תזונה לא טובה, דיאטות קיצוניות, מחלות ותרופות המאפיינות מחלות נשיות.
אפילו משיכה לאחור של השיער לקוקו רצחני והידוק עם גומייה לוחצת, תואר במחקרים כמשהו שיכול לעשות נזק לזקיקי השיער ויכול לגרום להחלשתם.

השתלה לאזורי שיער מדוללים
קיצור מצח גבוה
השתלת גבות
מעוניינים לקבל פרטים נוספים על השתלת שיער – נשים?
השאירו פרטים ואחד מהמומחים שלנו להשתלות שיער יחזור אליכם בהקדם לייעוץ והכוונה ראשונית ללא עלות

גלריית תמונות

השאירו פרטים ונחזור אליכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם!