השתלת גבות

השתלת שיער בגבות מתאימה לגברים ונשים בכל הגילאים אך רוב המטופלות שעוברות את ההשתלה הינן נשים. הגבות מהוות סממן מרכזי בפנים שלנו, הן מרככות את מראה הפנים ומדגישות אותו ולכן זוהי נקודה רגישה עבור נשים רבות שמחליטות לבסוף לבצע את ההשתלה

בשנים האחרונות, נשים “משחקות” עם הגבות שלהן, אופנה שמשתנה מגבה עבה לדקה או לגבוהה גרמו לדילול משמעותי בשיער הגבות של נשים. האופציה לבצע איפור קבוע במגוון שיטות איפשר את המשחק אך השאיר בסופו של דבר נשים רבות ללא שיער בגבות ועם ציור קעקוע מרוח ולא אסתטי.

השתלת שיער בגבות היא פיתרון חדשני, יצירתי (מדובר בהשתלה עצמית), קל, פשוט ועם תוצאות מהממות וטבעיות.

נשירת שיער בגבות יכולה להיגרם ממספר סיבות נוספות:

  • גנטיקה וחוסר יכולת מולדת לצמיחת גבות.
  • טראומה פיזית (כוויות, תאונות דרכים וכו’).
  • מחלה או בעיה בריאותית הגורמת לנשירת שיער הגבות (למשל תפקוד לקוי של בלוטת התריס).
  • מריטה עצמית כפייתית (טריכוטילומניה).
  • בעיות הורמונליות וסממני גיל.
  • טיפולים רפואיים או כירורגיים (הקרנות, כימותרפיה וכו’).
  • סיבות קוסמטיות.

טרם ביצוע השתלת השיער בגבות חשוב לעבור אבחון מקצועי על מנת לוודא מהי הסיבה אשר גורמת לנשירת השיער בגבות. ישנן סיבות אשר חייבות להיות מטופלות לפני ביצוע ההשתלה וזאת כדי להבטיח את הצלחת הטיפול, לדוגמא בעיה רפואית או תלישה אובססיבית. המצב האידיאלי לביצוע השתלת שיער בגבות ולקבלת תוצאות טובות הינו חוסר צמיחה מחדש של שיער הגבות בתקופה של לפחות שנה עד שנתיים.

השתלת גבות בשיטת FUE

כיום הפתרון האפקטיבי ביותר להתקרחות בגבות הינו השתלת שיער בגבות. מדובר בטיפול הנותן מענה קבוע ויוצר מראה טבעי אשר כמעט ולא ניתן לזהות אותו, מאחר והשערות שהושתלו מתמזגות עם השיער הקיים על הגבות. הליך השתלת שיער בגבות הינו פשוט יחסית, במהלכו נלקחים זקיקי שיער מאזור "תורם" בעל שיער דק בדומה לשיער הגבות (בדרך כלל מאזור העורף) ומושתלים בזהירות רבה תוך כדי דיוק מרבי והקפדה על זויות ההשתלה ליצירת עיצוב גבות מושלם. ההשתלה מתבצעת תחת הרדמה מקומית בלבד ולכן הטיפול עצמו לא מלווה בכאבים. תוצאות ההשתלה נראות לעין כבר לאחר כשלושה חודשים והתוצאות הסופיות יושגו לאחר כ- 6-8 חודשים.

איפור קבוע (דרמו-פיגמנטציה)

בעבר אחד הפתרונות העיקריים להתמודדות עם גבות דלילות היה איפור קבוע, במהלכו מוחדרים לעור פיגמנטים של צבע העשוי ממינרלים שונים. האיפור הקבוע מאוד דומה לקעקוע אך ההבדל ביניהם הוא החומרים והציוד המקצועי בהם משתמשים. איפור קבוע נחשב להליך מעט כואב ואינו קבוע מאחר והוא נוטה לדהות עם הזמן ולכן דורש תחזוקה שוטפת. בנוסף, עור שומני או חשיפה לשמש גם הם עלולים לפגוע באפקטיביות הטיפול.

שיטת השערה (מיקרובליידינג)

בשנים האחרונות פותחה שיטה נוספת שבאה לחקות את המראה הטבעי של הגבות אך היא עדיין לא "הדבר האמיתי". שיטת השערה מבוססת גם היא על החדרת פיגמנטים מתחת לעור, אך נעשית בעזרת להב של סכין חדה היוצרת חתך (שריטה) בעור. טכניקה זו יוצרת קווים דקים מאוד המדמים אפקט של שערות אמיתיות. בדומה לאיפור הקבוע, גם שיטה זו נחשבת למעט כואבת והפיגמנטים דוהים עם הזמן וברוב המקרים הצבע מתפשט והופך לקו עבה ומרוח ומאבד מגבולות הציור המקורי ובכול מקרה מצריך  בתחזוקה שוטפת. העלות הממוצעת של שיטות השערה והאיפור הקבוע נעה בין 1,000-2,500 ₪  עבור טיפול בודד. אמנם מדובר בעלות לא גבוהה יחסית אך מאחר ויש לחזור על הטיפולים בתדירות גבוהה ולאורך זמן רב, מדובר בטכניקות שאינן משתלמות וכפי שסקרנו גם אינן אפקטיביות

שאלות ותשובות

השתלת שיער בגבות מתאימה לנשים וגברים כאחד. אנו נצבע את ההליך רק ללקוחות בוגרים מעל גיל 18. הטיפול מומלץ למי ששיער הגבות שלו/ה אינו צומח מחדש במשך תקופה של שנה עד שנתיים.

כן, לאחר הטיפול הצמיחה נכנסת למחזוריות תמידית והשערות יגדלו באופן טבעי.

השתלת השיער בגבות מתבצעת בהרדמה מקומית ע"י צוות מקצועי ומיומן ובעזרת מכשור ייחודי ושיטה ייחודית. לאחר בדיקה של סיבת התקרחות השיער בגבות ומציאה כי המטופל מתאים להליך ההשתלה יילקחו זקיקי שיער מאזור "תורם" בגוף בעל שיער דק בדומה לשיער הגבות (בדרך כלל מאזור העורף או הקרקפת) ויושתלו באזור ה"נתרם" בזהירות רבה תוך כדי דיוק מרבי והקפדה על עיצוב הגבות ומראה טבעי ככל האפשר.

כן. טרום ההשתלה ייצר הרופא ביחד עם הלקוחה את סימון הגבה מעל העין. הציור לא חייב להיות מדוייק הוא צריך לתת כיוון של ארך ורוחב של הגבה.
אנו ממליצים לצייר ולהשתיל גבה קצת יותר עבה ממה שהלקוחה היתה רוצה בסופו של דבר.
את השיער שיגדל יהיה אפשר לעצב לפי צורה בהמשך
עדיף קצת יותר מאשר קצת פחות ….

השיער המושתל הוא שער ראש ולכן יש לו נטיה דומה לגדול לאורך כמו השיער בראש.
לאחר השתלה בהחלט יתכן כי תצטרכי לגזור את הגבות בתהליך סידור הגבות החודשי שלך, ולהתאים את גובה השיער לעיצוב הגבה שלך.

ההליך מתבצע בהרדמה מקומית ולכן אינו כואב. בימים שלאחר הטיפול עלולים להרגיש אי נעימות או נפיחות קלה אך תחושות אלה חולפות מאליהן תוך זמן קצר.

החזרה לשגרה היא בדרך כלל תוך 48 שעות מרגע סיום ההליך.

כן, בחברת My Hair אנו מעניקים למטופלים שלנו ליווי אישי וצמוד החל מרגע העלייה למטוס ועד החזרה לארץ.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים על השתלת גבות?
השאירו פרטים ואחד מהמומחים שלנו להשתלות שיער יחזור אליכם בהקדם לייעוץ והכוונה ראשונית ללא עלות

גלריית תמונות

השאירו פרטים ונחזור אליכם!
השאירו פרטים ונחזור אליכם!