5 דברים שחשוב לדעת על השתלת שיער

אבקות צבע שנועדו לטשטש אזורים דלילים בשיער, תוספות והדבקות שיער, פאות סינתטיות וטבעיות, קעקועים ועוד פתרונות נוספים – כל אלו לא הצליחו לענות על הצורך של גברים הסובלים מהתקרחות: שיער טבעי וקבוע. התמונות מדברות בעד עצמן, וכך גם ההמלצות החמות של הגברים המרוצים שעברו את התהליך ומתגאים בו – שיטת השתלת השיער, שלא באמת צריך להציגה בפניכם, הצליחה היכן שהשיטות האחרות כשלו.

אז אפשרות אחת העומדת לרשותכם היא להיפרד משיערכם ולהסתגל למראה שאינו מוכר לכם, ובטח שלא אהוב עליכם. אפשרות שניה היא להעז להגשים חלום – להשתיל שיער, וכך להשיב אליכם את המראה השופע והביטחון שהתערער. עד שניפגש, אנו שמחים לחלוק אתכם 5 דברים שחובה לדעת על השתלות השיער.

השתלת שיער my hair

1.כאבים – במהלך ואחרי ההשתלה

תחילה, בואו נדבר על הפיל הוורוד והעצום שבחדר: כאב והשתלות שיער. ישנם אלו שמתכחשים לחלוטין לסוגיית הכאב, אלו שנחישותם לבצע השתלת שיער חזקה יותר מחששותיהם, ואלו שהכאב פשוט לא מעסיק ולא מרתיע אותם. אז האם השתלת השיער כואבת? נשיב על השאלה ב-2 חלקים:

  • במהלך השתלת השיער, אתם לא צפויים לחוש כאב – לא עמום ובטח שלא עז. הסיבה לכך פשוטה למדי: התהליך מבוצע תחת הרדמה מקומית, כך שצפוי לכם תהליך נעים ונטול כאבים. 
  • לאחר השתלת השיער, אתם צפויים לחוש כאבים “טבעיים” שהינם חלק מתהליך ההחלמה. הכאבים ילוו אתכם ב-4 הימים הראשונים לאחר ההשתלה, כאשר קיימת הסבירות לתחושת אי נוחות שתימשך עוד יומיים נוספים. 

2.מראה השיער החדש – סינתטי או טבעי?

התוצאה הסופית – היא אולי הדבר שמעסיק יותר מכל דבר אחר את המועמדים לתהליך השתלת שיער (ובצדק). אז הם התוצאה הסופית תיראה טבעית? התשובה היא שכן כמובן, וזה לא ממש מפתיע, משום שהשתלת השיער מתבססת על השיער הטבעי שלכם. המראה הטבעי הוא ללא ספק אחד מיתרונותיה הבולטים של השיטה, ולא רק בגלל המראה. התחושה כי על ראשכם צומח שיער טבעי וקבוע, מעצימה את תחושת הביטחון והנוחות. 

3.ממהרים לחבוש כובע? חכו עם זה רגע

ישנם אנשים שאוהבים לחבוש כובעים, וכאלו שהתרגלו לכסות את הקרקפת במטרה להסוות את שיערם הדליל. כשבוע לאחר השתלת השיער, מומלץ מאד שלא לכסות את הראש בכובע או בכל כיסוי אחר. המגע של אביזר מסוים עם הזקיקים, עלול להוביל לזיהומים והשאיפה היא כמובן למנוע אותם. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שחשוב להבין כי הצלחת ההשתלה, מותנית לא רק בשיטה יעילה וצוות מנוסה, אלא גם באימוץ ההמלצות הרלוונטיות לתקופת ההחלמה.

4.השתלת שיער ואימוני כושר

אם יש דבר שיש עליו קונצנזוס הרי שהוא ההמלצה על ביצוע פעילות גופנית. אתם רגילים להרים משקולות שלוש פעמים בשבוע ולרוץ ארבע פעמים בשבוע? הפעילות הגופנית מבורכת, אך שימו לב: בימים הראשונים שלאחר השתלת השיער, יש להימנע מכל פעילות גופנית-ספורטיבית, וכל פעילות אחרת שדורשת מאמץ (גם אם היא במסגרת עבודתכם). המוטיבציה היא למנוע ככל הניתן הזעה בקרקפת (קל וחומר שהזעה מוגברת שמקורה בפעילות אינטנסיבית), שכן היא עלולה לעודד התפתחות זיהומים. אז מתי ניתן יהיה לשוב להתאמן? במרבית המקרים, כעבור 14 יום ורק לאחר שניתנה המלצה מפורשת מהצוות המטפל.

5.שתו לחיים לכבוד ההשתלה, אך עם כוס מים

אתם לא יכולים לוותר על כוס יין לצד ארוחה טובה? לפני השתלת שיער ואחריה, יש להימנע מצריכת משקאות אלכוהוליים – מכל סוג ועם כל אחוז אלכוהול, שכן הם עלולים לגרום לדילול דם. ההמלצה של הצוותים הרפואיים המנוסים היא להימנע משתיית אלכוהול כשבעה ימים לפני יום ההשתלה, ולאורך תקופת ההחלמה הצפויה. 

השנה הנוכחית