מתי כדאי לבצע השתלת שיער – בקיץ או בחורף?

זהו, החלטתם: אתם מעוניינים להגשים את חלומכם ולבצע השתלת שיער! מרגע זה, אתם מתחילים לפעול באופן אקטיבי על מנת להגשים את חלום השיער שלכם. תוך כדי תנועה ובעיצומו של תהליך אבחון, אתם מבינים כי מלבד ההחלטה שקיבלתם – להגשים חלום, עליכם לקבל החלטה נוספת: מתי להגשים אותו? 

אחת השאלות הנפוצות ביותר שאנו נשאלים, היא מהו התזמון המומלץ ביותר לביצוע השתלות שיער – בחודשי החורף או הקיץ? לא נשאיר אתכם במתח, וכבר נאמר כי השתלת השיער אפשרית בכל עונות השנה. לבסוף, ההחלטה המתקבלת הינה תוצר של אילוצי לו”ז והעדפה אישית.

השתלת שיער 1

העונה בה תבצעו את ההשתלה – מדוע היא בכלל רלוונטית?

לבטח מבליחה כעת לראשכם השאלה: “מדוע העונה בה אבצע את ההשתלה כל כך חשובה?”. התשובה לשאלה זו פשוטה למדי: בכל הקשור לתהליך ההשתלה עצמו, המתקיים בחדר הטיפולים בחו”ל ע”י צוות מסור ומנוסה, העונה אינה רלוונטית. עם זאת, התהליך לא מסתיים בחדר הטיפולים, אלא שהוא נמשך בתקופה שמכונה “תקופת החלמה”. מזג האוויר משפיע בעיקר על נוחות תקופת ההחלמה, והשפעתו על התוצאה הסופית רלוונטית רק במקרים בהם ההמלצות של הצוות המטפל לא מיושמות. 

השתלות שיער בקיץ – היתרונות

  • הישראלים רגילים ומתפקדים טוב יותר במזג האוויר הקיצי ישראלי, שכן זהו מזג האוויר המוכר. נסיעה לחו”ל, גם אם “רק” לטובת השתלת שיער, נוחה ו”קלילה” יותר לוגיסטית בקיץ.
  • על מנת לבצע השתלת שיער בחו”ל, יהיה עליכם לחתום על מספר ימי חופשה. עבור רבים, הקיץ הוא הטיימינג האידיאלי, שכן המעסיקים נוטים להיות קצת יותר קלים עם שחרור חופשים לעובדים. 

השתלות שיער בקיץ – החסרונות

  • הקיץ הישראלי מאופיין בטמפרטורות גבוהות ובאחוזי לחות גבוהים מאד. או במילים אחרות? בקיץ הישראלי מזיעים, והרבה! השתלות שיער וזיעה לא ממש חברות טובות, כאשר הזעה מוגברת (שבקיץ בלתי נמנעת), עלולה לגרות את האזור בו הושתל השיער ובמקרים חריגים לזהם אותו. המשמעות היא שיהיה עליכם לשהות בעיקר בחדרים סגורים וממוזגים, ולהימנע ככל הניתן מיציאות בשעות היום.
  • לאחר ההשתלה, יהיה עליכם להימנע מחשיפה ישירה לשמש. מיד לאחר ההשתלה, תקבלו מהצוות המטפל הוראות מפורטות באשר לחבישת כיסוי (מומלץ רק כשבוע לאחר ההשתלה), ופרק הזמן בו יהיה עליכם להימנע מחשיפה מוחלטת של הקרקפת לשמש. במדינה שמשית כמו ישראל ההימנעות המוחלטת מחשיפה לשמש מאתגרת, אם כי אפשרית.
  • במידה ואתם הורים לילדים, ההשתלה בקיץ קצת פחות מומלצת. בתקופה זו הילדים בחופש הגדול, כך שאתם עתידים לבלות איתם שעות (תוך שהציפייה שלהם מכם היא שתתפעלו אותם ותטיילו איתם). בתקופת ההחלמה, בעיקר בראשיתה, ההמלצה היא להימנע מכל פעילות פיסית, קל וחומר כזו שעלולה לחשוף אתכם לשמש. האם השתלת שיער בקיץ יכולה להתאים לכם? רק אתם יודעים.

השתלת שיער בחודשי החורף

אתם אנשים של חורף ומעוניינים להשתיל את השיער דווקא בחודשים הקרים? זו אפשרות, ויהיו אלו שיאמרו כי אף אפשרות טובה יותר בהשוואה לקיץ. אז מה חשוב לדעת?

  • בחורף נחסכות מכם הטמפרטורות הגבוהות, כך שהסיכוי להזעה מוגברת (שעלול לגרום לזיהום), פוחת משמעותית
  • עם זאת, עליכם להימנע ממגע ישיר של מי גשמים על הקרקפת
  • חשוב לדעת: בימים הראשונים (לרוב, כשבעה במספר), חל איסור לכסות את הקרקפת עם כובע. כלומר, תוכלו להימנע ממגע גשמים רק באמצעות מטרייה 
  • בימים הראשונים, ההמלצה החד משמעית היא להימנע מיציאה מהחלל הסגור בו אתם שוהים, קל וחומר אם הימים גשומים וסוערים.

לסיכום, אנו ממליצים בחום להתחשב ביתרונות ובחסרונות של כל עונה, ולנסות להבין בהתאם לאורח חייכם, אילוציכם והעדפותיכם האישיות, האם מתאימה לכם השתלת שיער חורפית או קיצית.

השנה הנוכחית