לאחר השתלה

מטופלים יקרים, חזרתם ממסע בו הגשמתם את מאווייכם וחלומכם לחזור שנים אחורה ולהרגיש צעירים ויפים שוב בעיקר עם עצמכם.

המסע כלל טיפול השתלת שיער וחוויות נוספות שהיה חשוב לנו שתעברו יחד עם חווית הטיפול. כעת, לאחר ההשתלה ובחוזרינו הביתה – חשוב שנפעל עפ"י הוראות הצוות הרפואי במקום ההשתלה ונקפיד על הטיפול שהומלץ על ידיהם.

בדף זה באתר ריכזנו את אופן תהליכי השימור והטיפול בשיער לאחר פרוצדורת השתלת השיער. אנו מאחלים לכל אחת ואחד מכן/ם – תתחדשו.

הוראות טיפול ואחזקה

דברים שיש לעשות לאחר הליך השתלת שיער

לאחר שעבר את ההליך, על המטופל לחזור הביתה ולנוח ולמזער את הפעילויות שלו ככל האפשר עד למחרת. כדי להימנע מנפיחות, על המטופל לישון בראש מורם ב 45 מעלות ובמשך שלושה לילות לאחר הליך השתלת השיער. אין לאכול שום גלידה או ליטול אספירין. יש להתרחק ממשקאות אלכוהוליים 3 עד 5 ימים לאחר ההליך.
שימו קרח על המצח כל שעתיים ובמשך 15 דקות כדי למנוע נפיחות.

במקרה של תחושת כאב לאחר הליך השתלת שיער
אין צורך לסבול ; אנשים רבים זקוקים למשככי כאבים. לכן, סופקו לך מרשמים למשככים שנקבעו לאחר ההליך בשני הלילות הראשונים. תרופות אלו מרגיעות ומפחיתות את הכאב. מרשם ניתן לך עם תרופות שאתה לוקח לפי הוראות הרופא.

נפיחות לאחר הליכי השתלת שיער
נפיחות עלולה להתרחש לאחר ההשתלה הראשונה של שיער, לרוב באזור המצח. התנפחות מתרחשת בדרך כלל ביום השני עד הרביעי לאחר הליך השתלת השיער. זהו שלב חולף; לא אמורות לצוץ בעיות קבועות או עתידיות. בשל כוח המשיכה התנפחות עלולה לנוע אל העפעפיים.
ניתן להימנע מנפיחות על ידי שינה עם הרמת הראש על 45 מעלות באמצעות כרית בזמן השינה, זה אמור להימשך מהלילה הראשון עד השלישי לאחר ההליך.

זיהומים לאחר הליכי השתלת שיער
זיהומים הם נדירים. התרחקו מלכלוך וחיידקים במהלך העבודה או ביצוע משימות יומיומיות במשך שבועיים לאחר הליך השתלת השיער. אל תיגעו בידיכם באזור התורם או בזקיקים הנטועים. אם מרגישים חובה לעשות זאת לסטרל (סטריליזציה) את הידיים בכדי למזער את האפשרות להידבק באזור. על המטופלים לדווח לרופא על כל כאב, אדמומיות, נפיחות באזור ההליך.

עבודה ופעילות גופנית לאחר הליך השתלת שיער
הימנעו מעבודה קשה ומפעילות גופנית למשך שבוע לאחר ההליך. הימנעו מנשיאת משקלים גבוהים במשך 10 עד 14 יום לאחר ההליך. הימנעו מסאונות מאדים ומאמבטיות שמש למשך שלושה שבועות לפחות. הימנעו ממגע מיני למשך 10 ימים לפחות.

שטיפת השיער הראשונה לאחר ההליך.

אין להשתמש בחומרים קוסמטיים על השיער לפחות חודש וחצי לאחר הטיפול (ג'ל, טופיק וכו).

לאחר היום השלישי להליך עליכם לשטוף את שיערכם בעדינות בזמן האמבטיה, השתדלו לא לשפוך מים או להוסיף לחץ לאזור בו נטועים הזקיקים. ביום השלישי עד החמישי לאחר ההליך ניתן להשתמש בכוס או בצנצנת קטנה כדי לשטוף את מיקום השורשים המושתלים.

לאחר היום השני והשלישי להליך ניתן לגעת בשורשים בעדינות בקצות האצבעות במהלך הרחצה. הימנע ממריטת השורשים המושתלים.

אם ברצונכם לקבל הסבר מפורט אנא צרו קשר עמנו לקבלת החומרים, ההליך וההסבר.

כשאתם מסרקים את השיער עליכם לעשות זאת בזהירות ובעדינות כדי להימנע מהזזת השורשים הנטועים.

נסו להימנע משימוש במייבשי שיער בשבועיים הראשונים, במיוחד אלו עם אוויר חם.

אתם יכולים לצבוע את השיער שלכם, לחתוך אותו או לסלסל אותו פעם אחת לאחר שהפתיתים סביב השורשים הנטועים נשרו.

קליפות יתחילו ליפול תוך 7 עד 10 ימים לאחר ההליך, הדבר עשוי לקחת זמן רב יותר. ניתן להשתמש בבפנטול לריכוך הקליפות.

צמיחת השיער ב 3-6 חודשים הראשונים

תהליך זה משתנה בין אדם לאדם לפי סוג השיער מטען גנטי וחילוף חומרים בגוף. בפעם הראשונה שהשיער מתחיל לצמוח הוא כמו שיער של תינוק הוא חלש ודק. במשך הזמן השיער יתעבה ויתחזק. 

קצב גדילת השיער הוא בין 0.8-1 סמ' בחודש 

כך שחצי שנה לאחר הטיפול השיער יצמח בין 3-5 סמ'.

במשך 15-20 ימים הראשונים לאחר ההשתלה יתכנו פיצולים בשיער .

אין לחשוש מכיוון שתוך שנה השיער שיצמח מהשורש יהיה תקין וחזק .

שאלות ותשובות

שאלות נפוצות שמטופלים שואלים לאחר ההשתלה

אופן השינה לאחר השתלת שיער עשוי להשפיע על התוצאה הסופית של ההליך הכללי. זה חיוני שתשמור על הראש בזווית של 45 מעלות במשך 10 הלילות הראשונים. בחר בכרית הצוואר שכן שינה שטוחה עלולה לגרום לנפיחות ולפגוע בשיער שהושתל לאחרונה. בהמשך, תוכלו לבחור במצב שינה נוח יותר. ב 10 ימים הראשונים לאחר הטיפול, יש להקפיד לישון עם הכרית מסביב לצוואר ומס' כריות להגבהה. למי שיש מיטה מתכווננת, מומלץ לישון עם הגבהה של הגב. מומלץ בנוסף לנסות לישון במנח זקוף בכדי למנוע נפיחות. יש לשים כמה כריות תחת הצוואר למניעת חיכוך בין השתלים.

התרופות שיש ליטול לאחר השתלת השיער עשויות להשתנות. ובכל זאת, אנו יכולים להגדיר תרופות שנקבעו בדרך כלל. הרשימה כוללת אנטיביוטיקה בצורת גלולות או קרם, משככי כאבים לשימוש בימים הראשונים לאחר הניתוח, ותרופות לשמירה על זקיקי השיער ולצמיחת שיער עפ"י ההנחיות.

אחד הסיכונים העיקריים הכרוכים בטיפול השתלת שיער הוא חוסר התחושה – גם באזורים מהם נלקח השיער לצורך ההשתלה וגם באזורים המקריחים בקרקפת בהם הושתל השיער. על אף היות חוסר התחושה טבעית לחלוטין לטווח של חודשיים עד שלושה לאחר הניתוח, יש לשים לב למצב בו תחושת ההירדמות ממשיכה להתקיים גם לאחר פרק זמן זה ובמידת הצורך, יש לפנות לרופא המשפחה בארץ, לבדיקה.

לא מומלץ לכסות את השיער שהושתל לאחרונה או להשתמש בכיסויי ראש כלשהם במשך מספר ימים כדי למנוע את הסיכון לפגיעה בזקיק ולזיהום. אתה יכול להתחיל לכסות את הראש 7 ימים לאחר הניתוח במקרה והרופא שלך לא אומר אחרת.

עישון אינו מומלץ לאחר השתלת שיער. זה עלול להשפיע קשות על זרימת הדם שעלול לגרום לתזונת שיער לא מספקת. מכיוון שהתקופה שלאחר הניתוח חשובה מאוד, עליכם לבטל כל השפעה שלילית על האורגניזם בכדי לקצר את תקופת ההחלמה ולהשיג תוצאות טובות יותר.

אתה יכול לישון כרגיל לאחר כשבועיים מיום הניתוח. תקופת ההחלמה הינה אינדיבידואלית ותלויה במצב הבריאותי הכללי של המטופלים. עם זאת, עליכם לנקוט בזהירות מיוחדת לאורך התקופה השברירית ביותר. ברגע שהנפיחות חלפה ואתם כבר לא מרגישים את אי הנוחות או הכאב סביב אזור ההשתלה, אתם יכולים להתחיל לישון בכל תנוחה רצויה.

ניתן להתחיל באימונים לאחר שבועיים מהשתלת השיער. יש לבטל או להימנע מפעולות ופעילויות העלולים לגרום להזעה. זיעה עלולה לגרות את האזור המנותח הרגיש ולגרום לדימום וזיהומים. אתם יכולים להמשיך בתרגילים הרגילים שלכם ברגע שאתם רואים שההחלמה כמעט הושלמה.

אופן השטיפה:

 • הסרת התחבושות בעדינות – ניתן להרטיב במים את התחבושות על מנת שתוסר בקלות.
 • יש לבצע שטיפה מלאה של הקרקפת תחת זרם מים פושר ועדין.
 • לא לקרב את זרם המים ישירות על הראש – מי שחופף לך ישים את ידו בין זרם המים לבין הראש. למנוע זרם ישיר וחזק על השתלים החדשים.


באזור המושתל- היכן שהשתלים חשופים ועדינים בשלב זה

 • סבון קצף– מבלי לנגוע בקרקפת! מעל הראש יש לסחוט את הסבון מהבקבוק ישירות על הראש. ולא לגעת! הקצף נכנס לבד ונספג בין הזקיקים שוטף את שאריות הדם והלכלוך מהקרקפת ללא צורך במגע ישיר.
 • יש להמתין עם הקצף על האזור למשך 20-30 דקות.
 • יש לבצע שטיפה בזרם מים חלש.
 • ניתן לבצע את הפעולה הזו ביום הראשון פעמיים.


באזור התורם– אזור העורף

 • יש לבצע שטיפה עם מים, אפשר לנגוע מעט באזור ולנקות עם הידיים בעדינות.

חפיפה עם שמפו – על 2 האזורים

יש להשתמש בשמפו שקיבלתם – לקחת כמות נדיבה של שמפו בכף היד, להקציף אותה בין הידיים. ולטפוח בעדינות על כל הראש (אזור ההשתלה והאזור התורם) בעדינות יתרה על האזור המושתל.

ניגוב

 • לאחר השטיפה יש לייבש את האזור בטפיחה קלה של מגבת (ללא סיבים) או נייר סופג.
 • בתהליך ההחלמה לפחות חודש וחצי חודשיים – אין לייבש את השיער עם פן!
 • (החום יכול להרוס את הזקיקים בשלב זה)


את פעולת השטיפה הזו על כל הראש יש לבצע בין שבוע עד 10 ימים, עד שנגמרים החומרים.

לאחר מכן אפשר לעבור לחפיפה בשמפו תינוקות – לחצי שנה הראשונה.

אינכם יכולים לשתות אלכוהול לאחר השתלת השיער. יתרה מכך, בדרך כלל מומלץ להפסיק לצרוך אותו מספר ימים לפני הניתוח המתוזמן. אלכוהול גורם לדילול דם שעלול להוביל לדימום לאחר הניתוח. מומלץ להתרחק מאלכוהול החל משבוע לפני הניתוח ולאורך כל תקופת ההחלמה. לקבלת תוצאות אופטימליות יותר הקפידו על תזונה בריאה.

ההחלמה של האזור התורם להשתלת שיער אורכת כשבועיים. לאחר הניתוח תהיה לכם תחבושת על האזור התורם. כאשר הוא יוסר, יראו נקודות קטנות על העור המגולח. תהליך הריפוי לא ייקח יותר מדי זמן: ככל שהשיער יגדל, כל הסימנים שלאחר הניתוח ייעלמו והאסתטיקה תחזור לעצמה.

מניעת נפיחות לאחר השתלת שיער כוללת מספר שיטות. שמירת הראש מורם בזמן שינה ומנוחה היא הגורם מספר אחד שעוזר למזער נפיחות. הרופא  עשוי לייעץ לתרופות יעילות ולהציע לשים קרח על האזורים הנפוחים.

נפיחות לאחר השתלת שיער תלויה בגורמים רבים. זה נצפה בדרך כלל יומיים או שלושה לאחר ההליך ונחשב למופע רגיל לאחר הניתוח. השימוש בתרופות ובדחיסות קרות, כמו גם ביצוע טכניקות השינה המומלצות יכולים לסייע בהפחתת אי הנוחות והנפיחות עצמה.

לאחר השתלת השיער עליכם לשמור על תזונה בריאה הכוללת ירקות, שמנים טבעיים ואגוזים. דאג שתקבל מספיק ויטמין B, מגנזיום וסידן. הימנע מאוכל מהיר ואלכוהול. שימו לב שעישון משפיע על צמיחת השיער באופן שלילי.

כדי להפחית את הנפיחות לאחר השתלת השיער, עליך להקפיד על תנוחת שינה נכונה: שכב על הגב, סדר כריות מרובות כך שראשך יהיה בזווית של 45 מעלות, והשתמש בכרית הצוואר כדי שראשך לא ילחץ על כל משטח. בנוסף, אתה יכול לקחת תרופות נגד בצקת ולהשתמש בדחיסה קרה או באריזת קרח.

סאונה, ג'קוזי ובריכות שחיה לאחר ניתוח השתלת שיער אינה מומלצת ואף אסורה. זקיקי השיער שהושתלו לאחרונה נותרים שבירים תוך מספר ימים לאחר הניתוח. טמפרטורה גבוהה וזיעה עלולים בוודאות לגרום נזק לשערות החדשות ולהוביל לזיהומים חיידקיים. לכן מומלץ להתרחק מהסאונה עד שלושה שבועות לפחות לאחר ההליך.

שתיית קפה לאחר השתלת השיער אינה בטוחה. זה יכול להעלות את לחץ הדם ובכך לגרום לדימום שמאט את ההתאוששות במידה מספקת. למרות שכמויות קטנות של קפה לא סביר שיפגע, צריכת קפאין מוגזמת עשויה להוביל לתוצאות שליליות. השתדלו לאכול ולשתות בריא לאורך כל תקופת ההחלמה.

תרופות

יש לוודא כי לוקחים את התרופות בזמן ובכמויות הנכונות. ברוב המקרים, התרופות הללו כוללות סוג של סטרואיד המקל על נפיחות, משככי כאבים ואנטיביוטיקה למנוע זיהומים. יש למלא אחר ההוראות על מנת להפחית כאבים, נפיחויות וסיכוי לפתח זיהום.

 • אנו נספק לכם מרשמים טרם הנסיעה לכל התרופות שתצטרכו 
 • אנו ממליצים להמיר את המרשם דרך רופא משפחה – וגם לבדוק שאין לכם שום מניעה להשתמש בתרופות שנרשמו לכם.
 • למי שרגיש לאנטיביוטיקה הרשומה המומלצת, יש לקבל מרופא משפחה תחליף בהתאם.
 • אנטיביוטיקה – (Betamox Plus) לקחת 5 ימים לאחר הטיפול – בוקר וערב.
 • משכך כאבים – (אופטלגין/ נורופן) פעמיים ביום (בוקר וערב) אחרי האוכל, למשך 3 ימים.
 • להורדת נפיחות – (Medrol 16mg)3 ימים – הנחיות במרשם. 


מוצרים לאחר טיפול להשתלת שיער עשויים לכלול אנטיביוטיקה אשר נקבעת כדי למנוע את הסיכון לזיהומים חיידקיים לאחר הניתוח, ומשככי כאבים להרגעת הכאב בימים הראשונים לאחר הניתוח.

ההחלמה לאחר השתלת שיער ב- FUE נמשכת כשבוע עד שבועיים. אך באם אתם ממלאים אחר המלצות הרופא שלכם, מבצעים את ההליכים הנדרשים, לוקחים תרופות שנקבעו וישנים "בצורה נכונה", זמן ההחלמה עשוי להיות מופחת באופן משמעותי. בממוצע, המטופלים חוזרים למשרד שבוע לאחר הניתוח.

כאב בקרקפת נמשך בדרך כלל כמה ימים. ואז, אתם עדיין עלולים להרגיש את אי הנוחות שתיפסק תוך יומיים נוספים. סביר להניח שאתם לא תרגישו יותר כאב לאחר כארבעה ימים בסך הכל. באם הכאב נמשך מעבר לכך, עליכם לפנות לרופא המשפחה שלכם כדי למנוע את הסיכון לזיהום.

לאחר השתלת שיער תוכלו להתחיל לישון על הגב לא פחות משבוע לאחר הניתוח. עם זאת, התקופה המסוכנת נמשכת כשבועיים. במהלך תקופה זו עליכם להימנע מכל לחץ על הראש. לכן אנו ממליצים לכם להתאזר בסבלנות ולהימנע משינה על הגב תוך שבועיים לאחר הניתוח.

הוראות טיפול ואחזקה

דברים שיש לעשות לאחר הליך השתלת שיער

טיפול בפלזמה עשיר בטסיות יכולים לשפר את השבת השיער – מחזקים את השיער באיזור המושתל ויחד עם זאת מחזקים את השיער כולו של המטופל; באזור התורם ובאזורים הכלליים בקרקפת. הטסיות, סוג מסוים של תאי דם, מכילות גורמי גדילה המעוררים התפשטות תאים ובכך מאיצים את הריפוי ע"י שמעוררים התחדשות רקמות באזור המטופל.
הטיפול בפלזמה עשיר בטסיות שימש בעבר כתמיכה בריפוי פצעים בטראומה ופגיעה במפרקים. בשנים האחרונות גילו שהטכניקה יכולה לטפל בהתקרחות גברית, לעורר את הצמיחה של השתלות שיער ולהגביר את ההליכים הקוסמטיים האחרים.
תוצאות הטיפול בפלזמה עשיר בטסיות ניכרות ביותר לאחר כמה חודשים לפחות. מומלץ למטופלים המתאימים לקבל זריקות פלזמה  לפחות פעמיים ועד ארבע בשנה הראשונה.
הזרקת פלזמה בטוחה מכיוון שבטיפולים משתמשים ברקמות של המטופל עצמו.

מתי צריך לבצע טיפול בפלזמה ובאיזו תדירות?

ידוע כי טיפול בפלזמה יעיל מאוד לאחר השתלת שיער. עם זאת, לאחר שלב זה, אנשי תוהים באיזו תדירות יש לבצע טיפול זה. ישנן דעות שונות של רופאים בנושא זה. לשאלה זו יותר מתשובה אחת, כי הכל תלוי במטופל עצמו וההשפעה היא אינדיבידואלית ומשתנה מאדם לאדם – עד כמה השתלת השיער שעבר היא טובה והזקיקים חזקים, מבנה הקרקפת של האדם, מצב זקיקי השיער של המטופל. כל אלה הינם גורמים המשפיעים על יעילות הטיפול.
נקודה חשובה היא ביצוע הטיפול בקליניקה איכותית עם מכשור איכותי על מנת שטיפול הפלזמה יצליח. MY HAIR  דאגה לרופא מנוסה וציוד מתקדם לביצוע ההליך וזאת גם לאחר שהכירה את היסטוריית המטופל ובדיקות ההבחנה שביצע.
חשוב לציין, כי טיפול זה מצליח מאוד גם במניעת נשירת שיער. לכן, ניתן לבצע אותה לא רק לאחר השתלת שיער אלא גם בזמנים שונים

ליקטנו שלוש דעות בולטות בעיניין התדירות:

עם טיפולי פלזמה, גורמי גדילה וטסיות דם מופיעים בקרקפת. זה משפיע באופן חיובי על כל תהליך הריפוי. עם זאת, על מנת שטיפול הפלזמה יצליח, חשוב ביותר לבצע אותו בזמן הנכון. ניתן לבצע טיפול בפלזמה 10 ימים לאחר הליך השתלת שיער ללא בעיות. יש לתכנן מפגשים אחרים כעבור חודש, שלושה חודשים ו -6 חודשים לאחר מכן. בסך הכל, 4 מפגשי טיפול יספיקו באופן כללי.

טיפול בפלזמה עשיר בטסיות בולט כטיפול חדשני ומתקדם. בעזרת טיפול זה תוכלו להגדיל את ההצלחה של השתלת שיער. בנוסף, לא רק שתלים שהושתלו לאחרונה אלא גם מצב השיער הקיים שלך מושפע באופן חיובי. שיערך החלש יהפוך למלא וחזק יותר. ניתן לקבל טיפול זה 3 שבועות לאחר השתלת שיער. בסך הכל 3 מפגשי טיפול עם שלושה שבועות ביניהם יספיקו.

הטיפול בפלזמה עשיר בטסיות הוא אפשרות טובה להגדיל את ההצלחה של השתלת שיער. באופן כללי ניתן לבצע טיפול זה 3-4 חודשים לאחר הניתוח. מספר הפגישות משתנה בהתאם למצבו של האדם.

חשוב לציין, כי אם הנכם מעוניינים בחוו"ד מקצועית וספציפית אנא ביקשו זאת מהרופא.

הכנה

על המטופל לוודא שהרופא המזריק יהיה מודע לכל המרשמים והתרופות ללא מרשם שבהם המטופל משתמש.
מכיוון שהטיפול בפלזמה כולל שאיבת דם, חשוב שהמטופל יאכל ארוחה לפני ההליך כדי למנוע סחרחורת.

התהליך

ישנן סיבות רבות להמליץ על טיפול בפלזמה לאחר השתלת שיער. על מנת להבין את הסיבות הללו, יש לדעת את הנקודה הכללית לגבי טיפול בפלזמה. בטיפול בפלזמה עשיר בטסיות משתמשים בפלזמה המתקבלת מדמו של האדם עצמו על ידי העשרתו.
הטיפול – דם נשאב מהאדם ודם זה מוכנס לצנטריפוגה שמסתובבת במהירות ובכך מפרידה את הדם לשניים חלק שקוף וחלק אדום.
החלק השקוף העליון הוא הפלזמה וחלק זה עשיר בטסיות וגורמי גדילה.
הרופא מזריק את הפלזמה בזהירות למספר מקומות מתחת לעור. טסיות הדם מתפרקות ומשחררות את גורמי הגדילה שלהן, המפעילים את התהליכים הטבעיים של התפשטות התאים וחידוש הרקמות. החומרים הכלולים בפלזמה גורמים לרקמות לצמוח מהר יותר ולהזין זקיקי שיער. בכך שיעור ההצלחה של השתלת שיער גדל משמעותית בטיפול בפלזמה.
ההליך עצמו אורך כ- 30 דקות, ורוב האנשים יכולים לחדש את הפעילות הרגילה שלהם מיד לאחר מכן.

לאחר טיפול בפלזמה עשיר בטסיות

על המטופל להימנע משטיפת אזור הטיפול למשך 48 שעות. לאחר מכן, זה בסדר להשתמש במוצרי טיפוח לשיער ועור ולהמשיך בתרופות מקומיות.
השפעת הטיפול בולטת ביותר לאחר שישה חודשים לפחות. ייתכן שיהיה צורך בטיפולים חוזרים כדי לשמור על השיפור בצמיחת ומרקם השיער.

טיפול בפלזמה, נשירת שיער והשתלות שיער

טיפול בפלזמה הופך להשלמה פופולרית להשתלות שיער. פלזמה עשיר בטסיות יכול לעזור להאיץ את הצמיחה של שורשי השיער המושתלים תוך עיבוי שיער קיים.
מחקרים אחרונים הראו כי יישום הפלזמה על הקרקפת יכול לטפל בהתקרחות אנדרוגנית (התקרחות גברית). בעיות התקרחות מורכבות עשויות לדרוש קבלת טיפולי פלזמה פעם בחודש למשך ארבעה עד שישה חודשים.
עבור כל החולים המטפלים בנשירת שיער, טיפול עקבי בטיפול בפלזמה עשיר בטסיות מניב תוצאות אופטימליות.

my hair israel, גלדים לאחר השתלת שיער, השתלת שיער בלי כאבים, השתלת שיער תהליך החלמה, כאב בשורשי השיער